15 Maja 2017

Magda, Sapo

SHARE :

Polski edukator marki Balmain Hair - Piotr Drzastwa, o pracy na backstage’u
pokazu Balmain Men's Spring 2020.

 

21 czerwca, w najdłuższy dzień roku o godz. 21.00 miał miejsce pokaz kolekcji Balmain Men's Spring 2020. Włosy modeli przygotował team Balmain Hair tworzony przez najlepszych fryzjerów z całego świata, po raz pierwszy w historii marki wśród stylistów obecny był także fryzjer z Polski, edukator Balmain Hair Poland - Piotr Drzastwa.

 

Wyjątkowa była nie tylko data, ale też miejsce i okoliczności pokazu. Odbył się on w historycznym, mającym 384 lata ogrodzie botanicznym - Jardin des Plantes w Paryżu. Pokaz był częścią pierwszego festiwalu muzycznego #BALMAINFESTIVAL. Jak przyznaje dyrektor kreatywny Balmain — Oliver Rousteing, muzyka niezmiennie towarzyszy mu w procesie twórczym, a jego projekty bardzo często inspirowane są dźwiękami. Na festiwalu zagrało wielu międzynarodowych twórców, m.in. gwiazda muzyki elektronicznej - Gesaffelstein.


Dochód z imprezy został przeznaczony na działalność organizacji RED, zajmującej się walką z AIDS.

A tak pracę na backstage’u Balmain wspomina Piotr Drzastwa: „Niesamowita podczas pracy przy pokazach mody takiej rangi jest możliwość poznawania ludzi z całego świata i wymiana doświadczeń. Nie ma lepszego miejsca, żeby nauczyć się stylizacji i poznać różne typy włosów niż właśnie na backstage'u. Kreowanie looków, które chwile później widzimy na innych, mniejszej rangi pokazach i na ulicach, daje poczucie, że to, co się robi, jest czymś światowym, czuje się jednocześnie tę odpowiedzialność i skalę. Estetyka i wrażliwość na detale podczas pokazów Balmain jest na najwyższym światowym poziomie.”

© 2014 Copyright Sapo